Portakallı Pasta

Tarifin Hikayesi

Portakallı Pasta Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 paket Pandispanya
 • 1 paket pastacı kreması
 • Yarım dere bardağı süt
 • 2 adet portakal suyu
 • 1 tane portakal (Dilim biçiminde kesilecek)

Portakallı Pasta Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. İlk olarak pandispanyanın arasına dökeceğimiz karışımı hazırlayalım. 2 adet portakalın suyunu sıkıyoruz. Yarım nehir bardağı süt ile 2 adet sıkmış olduğumuz portakal suyunu birleştiriyoruz.
 2. sonradan pandispanyayı ikiye ayırıp birincil katına döküyoruz. Bu aradada pastacı kremamızı yapıp buzdolabına kaldıralım.
 3. Krema için; 2 su bardağı süt ve krema harcımızı dökelim. Mikser ile çırpalım. İyice sertleşince buzdolabında dinlenmeye bırakalım.
 4. Kremamız soğurken 1 adet portakalı soyalım ve dilimlere ayıralım. Kremamız soğuduktan sonradan ister sırık sürebilirsiniz istersenizde şekillendirmek amaçlı şekil aparatına koyupta yapabilirsiniz ben pek tercih ettim.
 5. Kremamı sürdükten sonra portakal dilimlerimi kremamın üstüne yerleştirelim ve ikinci katımı koymadan tekrardan ıslatıyorum tekrardan kremamı sürüp, kapatıyorum.
 6. Üstüne süs amaçlı portakal kabuğu ve beyaz çikolata yapabilirsiniz. Siz dilediğiniz şeyleri koyabilirsiniz. Deneyecek olan herkese şimdiden sağlık olsun. Beni ınstagramdan peşine düşüp takip ederseniz çok sevinirim❤️